Trwa ładowanie

Filterx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Płyny hamulcowe

Cart contents (0)

sort:
rows count:
rows count:

Products found (displaying 1 - 6 of 6)

Aby utrzymać skuteczność działania układu hamulcowego, trzeba dbać o niego całościowo. Nie mniej ważne od regularnej wymiany klocków i tarcz pamiętanie także o tym, że zużyciu ulega płyn hamulcowy. Jest to substancja wysoce higroskopijna, co oznacza, że przez najmniejsze nawet nieszczelności z czasem pochłania coraz więcej wody z otoczenia. Tymczasem nawet niewielka jej ilość drastycznie obniża poprawność pracy naszych hamulców, co może doprowadzić do tragedii. Jedną z najważniejszych charakteryzujących płyny hamulcowe cech jest bardzo wysoka temperatura wrzenia, dzięki czemu nie zagraża im duża ilość ciepła wytwarzanego podczas hamowania. Płyn hamulcowy do samochodu, do którego w toku eksploatacji dostała się nawet niewielka ilość wody, może się zagotować, pojawią się w nim wówczas pęcherzyki gazu i przestanie on zupełnie spełniać swoją rolę – pedał hamulca straci jakikolwiek opór, a na tłoczki w zaciskach nie będzie przekazywana żadna siła. Warto więc o tym pamiętać i zawczasu dokonać wymiany, tym bardziej, że cena płynu nie jest wysoka.

Skorzystaj z oferty przygotowanej przez sklep EXPERT auto i zadbaj o dobry płyn hamulcowy do samochodu

Płyny hamulcowe w samochodach należy wymieniać zgodnie z podanymi przez producentów wytycznymi – robi się to więc co 30 do 60 tys km, jednak nie rzadziej niż co dwa lata, a także zawsze wtedy, gdy cokolwiek wskazuje na jego obniżoną jakość. Jeśli więc mimo prawidłowego poziomu płynu w układzie skuteczność hamowania maleje, należy pomyśleć o zakupie nowego. Zwłaszcza wówczas, gdy problem nasila się wraz upływającą trasą i wzrostem temperatury hamulców. Zaniepokoić powinna nas także wszelka korozja na tłoczkach i zaciskach hamulcowych. Ponadto, warto regularnie sprawdzać nie tylko jego poziom, ale i zawartość w nim wody, do czego służą odpowiednie mierniki. Przekroczenie wartości jednego procenta jest powodem do wymiany, przy trzech należy to zrobić natychmiast, bo bezpośrednio zagraża to już bezpieczeństwu jazdy. Nowy płyn hamulcowy należy zastosować także przy okazji każdej wymiany elementów układu, jak przewody, pompa, czy zaciski.

EXPERT auto, to oferujący znakomity płyn hamulcowy sklep, w którym niska cena idzie w parze z wysoką jakością oferowanych produktów. Dzięki nam zadbanie o poprawność pracy układu hamulcowego staje się łatwe. Przypominamy przy tym, że płyny hamulcowe muszą być przechowywane w szczelnie zamkniętych opakowaniach (inaczej nadają się do wyrzucenia), a także, że ich wymianę należy powierzać fachowcom, którzy nie doprowadzą do zmieszania starego z nowym i zapowietrzenia układu. Jest to istotne zwłaszcza w nowszych pojazdach wyposażonych w system antyblokujący (ABS).

Sign in for news:
Add your e-mail to our newsletter
Contact:

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice
POLAND

phone. +48 32/ 225 23 17; 318 31 86
fax. +48 32/ 318 31 87

Visit us:

MiStral e-sklep PRO v. 2.35.95 © MS Systems 2024

Cart contents (0)