Trwa ładowanie

Filterx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Filtry oleju

Cart contents (0)

sort:
rows count:
rows count:

Products found (displaying 1 - 6 of 286)

Olej pełni w naszym silniku różne funkcje. Podstawową jest oczywiście jego smarowanie, czyli redukcja występującego pomiędzy poszczególnymi elementami tarcia. Oprócz tego jednak bierze udział w chłodzeniu, a także usuwaniu z silnika wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie mogą do niego trafiać, a także być rezultatem procesu spalania paliwa. Ich ilość rosłaby z czasem, aż do momentu, w którym mogłoby to zagrażać silnikowi. Chroni nas jednak przed tym filtr oleju. Jego regularna wymiana, w tym koniecznie przy okazji wymiany samego oleju, należy do elementarnych czynności obsługowych pozwalających utrzymać silnik samochodu w dobrym stanie technicznym. Cena przeciętnego filtra oleju nie jest wygórowana. Tym bardziej więc nie warto na nim oszczędzać, gdyż konsekwencje zaniedbania konieczności jego wymiany mogą być poważne i bardzo kosztowe. Sklep motoryzacyjny EXPERT auto dołożył starań, aby w jego obszernym asortymencie znalazły się filtry do wszystkich modeli samochodów, jakie mogą użytkować jego Klienci.

Regularnie wymieniaj filtr olejowy, a Twój silnik będzie Ci służył długo bezawaryjnie

O tym, by w porę wymieniać olej silnikowy, zazwyczaj nie trzeba nikomu przypominać. Nie każdy jednak, pamięta o tym, by zastosować także nowy filtr oleju. Zużyty, a więc zapchany i oblepiony zanieczyszczeniami wkład filtra po prostu nie będzie już pełnił swojej funkcji, co oznacza, że wraz z każdym kilometrem jakość oleju smarującego nasz silnik będzie drastycznie malała. To może odbić się na działaniu pompy, czy doprowadzić do jego przedwczesnego zużycia. Jeszcze większy problem to możliwość rozpuszczenia przez znajdujące się w nowym oleju chemiczne dodatki dużej części zatrzymanych przez filtr zabrudzeń i ponownego wprowadzenia ich do obiegu w silniku. Konsekwencje nietrudno sobie wyobrazić.

Dlatego nigdy dość przypominania: wymieniajmy filtr olejowy zawsze, gdy wymieniamy olej. Ilość zanieczyszczeń, jakie krążą wraz z nim może być różna i zależy od stopnia zużycia jednostki napędowej i warunków pracy. Rośnie m.in. zwłaszcza wówczas, gdy silnik często pracuje na zbyt niskich obrotach.

Filtr oleju jest więc jednym z najważniejszych elementów chroniących samochód przed przedwczesnym zużyciem lub uszkodzeniem napędzającego go silnika. Prosta czynność jego wymiany chroni zatem również jego użytkownika przed poważnymi wydatkami, jakie mogą się z tym wiązać. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza, że cena filtra nie jest wysoka, o czym można przekonać się przeglądając ofertę przygotowaną przez EXPERT auto obszerną ofertę. Nasz dostarczający każdy filtr oleju sklep zawsze dba ponadto o wysoki poziom obsługi.

Sign in for news:
Add your e-mail to our newsletter
Contact:

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice
POLAND

phone. +48 32/ 225 23 17; 318 31 86
fax. +48 32/ 318 31 87

Visit us:

MiStral e-sklep PRO v. 2.35.95 © MS Systems 2024

Cart contents (0)