Trwa ładowanie

Filterx

  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner
  • Baner

Olej Do Silnika Benzynowego: Silnikowy Benzyny | EXPERT AUTO

Oleje do sinika benzynowego

Żaden silnik nie będzie mógł poprawnie pracować, jeśli nie zostanie mu zapewnione właściwe smarowanie oraz odprowadzenie zanieczyszczeń i temperatury. Wszystkie te zadania realizowane są dzięki olejom. Choć obecnie są to wyroby dość uniwersalne, coraz większy poziom skomplikowania współczesnych jednostek napędowych i ich wrażliwość na warunki pracy powodują, że ich doborowi warto poświęcić szczególną uwagę. Kupując olej do silnika benzynowego trzeba rzecz jasna w pierwszej kolejności kierować się zaleceniami, jakie sformułował producent naszego samochodu, które znajdziemy w jego instrukcji obsługi.

Oleje dzielimy na kilka rodzajów. Mamy zatem mineralne, produkowane przede wszystkim poprzez destylację ropy naftowej, syntetyczne powstające w toku dużo bardziej skomplikowanego procesu, w którym wykorzystuje się liczne dodatki, oraz półsyntetyczne, będące połączeniem wyżej wymienionych. W ofercie sklepu motoryzacyjnego EXPERT auto znajdują się wszystkie odmiany, dzięki czemu właściwy olej silnikowy do benzyny znajdzie i nas każdy Klient.

Wybierz dobry olej do silnika benzynowego i ciesz się bezawaryjną pracą jednostki napędowej w swoim samochodzie

Niedrogi mineralny olej do silnika benzynowego to dobry wybór przede wszystkim do starszych, mniej wysilonych konstrukcji. Właściciele bardziej nowoczesnych pojazdów, których konstruktorzy postanowili maksymalnie wykorzystać każdy centymetr sześcienny pojemności ich silników stosując nowoczesne układy wtryskowe i turbodoładowania, powinni wybierać odznaczające się bardzo wysoką jakością i dłuższą żywotnością wyroby syntetyczne. Tylko taki olej silnikowy do benzyny sprosta wymagającym warunkom pracy, jakie stwarzają współczesne rozwiązania techniczne. Niezwykle istotne jest bowiem m.in. skuteczne chronienie pracującej na bardzo wysokich obrotach turbosprężarki przed przegrzaniem czy osadami.

Nadal bardzo popularne jest w naszym kraju zasilanie jednostek o zapłonie iskrowym gazem LPG. Wlewamy tam takie same oleje jak w pojazdach, do których tankujemy wyłącznie benzynę, jednak każdy kierowca stosujący takie paliwo powinien pamiętać o tym, by wymieniać olej nieco częściej i wybierać jak najlepszy. Jest to związane z tym, że musi on stawić czoła wyższym temperaturom spalania, a także związkom azotu i siarki, obniżającym jego trwałość.

Wybierają olej do sinika benzynowego warto zwracać uwagę także na oznaczenia określające jego lepkość. Wraz z rosnącym przebiegiem i zużyciem jednostki, potrzeby w tym zakresie mogą rosnąć. Nie oznacza to jednak, że można np. bez żadnego ryzyka zmienić np. syntetyczny na mineralny. Warto konsultować jego dobór z doświadczonym mechanikiem. Sklep EXPERT auto zawsze dostarczy taki olej silnikowy do benzyny, jaki będzie potrzebny.

Sign in for news:
Add your e-mail to our newsletter
Contact:

P.H.U. "EXPERT"
ul. Fabryczna 7
41-404 Mysłowice
POLAND

phone. +48 32/ 225 23 17; 318 31 86
fax. +48 32/ 318 31 87

Visit us:

MiStral e-sklep PRO v. 2.35.55 © MS Systems 2024

Cart contents (0)